Wybierz lokalizację
Crebcon » magazyny » magazyny na wynajem » Bielsko Biała

Powierzchnie magazynowe w regionie - Śląsk

Powierzchnia magazynowa w regionie Śląska to już około 2,1 mln mkw. nowoczesnej powierzchni w kilkudziesięciu obiektach klasy A. Jest to drugi – po Warszawie – największy rynek magazynowy w Polsce, który w wyniku znacznego rozwoju infrastruktury drogowej niedługo będzie ponadregionalnym ośrodkiem dystrybucyjnym. W regionie tym swoją działalność lokują krajowi przedsiębiorcy i zagraniczni inwestorzy, którzy chętnie wykorzystują potencjał produkcyjny i logistyczny regionu. Potencjał magazynowy regionu docenili aktywni branżowi deweloperzy, którzy obecnie oferują najemcom nowoczesną powierzchnię do wynajęcia pod dystrybucję czy lekką produkcję. Znajdują się tu takie parki logistyczne takich firm jak  MLP Group w Tychach, Prologis w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej, magazyn Logicor w Mysłowicach, SEGRO Logistics Park Gliwice, oraz wiele innych.
Powierzchnie magazynowe do wynajęcia na Śląsku swoim zasięgiem obejmują całą aglomerację, a najemcy do dyspozycji mają również mniejsze magazyny w Bielsku-Białej, w Będzinie, Bieruniu, Sosnowcu, Czleadzi. 
W ostatnim okresie więcej  umów najmu podpisali operatorzy logistyczni. Operatorzy logistyczni na Górnym Śląsku obsługują nie tylko klientów regionalnych, ale i tych zlokalizowanych w Małopolsce, chociaż aglomeracja Krakowa posiada także swoje obiekty. Między innymi przez doskonałe warunki komunikacyjne w regionie, przez który biegną dwa ważne korytarze transeuropejskiej sieci transportowej.
Powierzchnie magazynowe w regionie mają doskonały dostęp do najważniejszych szlaków komunikacyjnych w regionie. W kierunku wschód-zachód przebiegają tu autostrada A-4, obsługująca ruch dalekobieżny (i tranzyt) oraz Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), pełniąca funkcję autostrady między miejskiej. Trasa ta jest częścią korytarza Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Lwów. Z kolei autostrada A1 – zwana również europejską drogą E75 – tworzy korytarz transportowy północ-południe (Gdańsk-Katowice-Żylina), łączący Skandynawię z krajami Morza Śródziemnego.
 
Piotr Zwijalski

Piotr Zwijalski

+48 509 800 465
piotr.zwijalski@crebcon.pl

zmień widok ofertzmień widok ofertzmień widok ofert magazyny na wynajem - Bielsko biała

Sortuj

Brak nieruchomości spełniającej Twoje kryteria?
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy ją dla Ciebie!

Nie znalazłeś odpowiedniej oferty w tym regionie?
Napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę.